Metoda dr Palucha

Jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod terapii manualnej opracowała posiadająca wielopokoleniowe tradycje medyczne rodzina Paluchów. Pierwszy gabinet terapii manualnej rodzina Paluchów założyła już w roku 1936. Rzetelne wykształcenie medyczne, zdobyte doświadczenie oraz wyniki badań zaowocowały opracowaniem całościowego systemu leczenia i rehabilitacji schorzeń kręgosłupa.

Organizowane od wielu lat przez rodzinę Paluchów zjazdy i seminaria medyczne gromadzą najbardziej uznane autorytety medyczne.

Metoda dr Palucha opiera się na założeniu, że chory kręgosłup składa się z okolic o prawidłowej ruchomości i części chorych, w których ruchomość jest nadmierna lub ograniczona. Celem terapii jest przywrócenie prawidłowego funkcjonowania częściom kręgosłupa o zmniejszonej ruchomości, aby odciążyć miejsca chorobowe zmienione. Olbrzymią zaletą metody dr Palucha jest jej bezpieczeństwo. Podczas zabiegu omijane jest miejsce chorobowe zmienione. Inaczej mówiąc, na chore części kręgosłupa można wpływać pośrednio, łagodnie i przede wszystkim bezpiecznie

Warto pamiętać, że zabiegi na uszkodzonym kręgosłupie niosą realne ryzyko powikłań kończących się często poważną operacją chirurgiczną.

Ważnym elementem terapii jest jej regularność. Metoda dr Palucha jest bezpieczna, ale wymaga wykonania wielu zabiegów. Czas pełnej terapii to około 2 lata i składa się ona z 70-100 zabiegów. U ponad 90% chorych dolegliwości ustępują wcześniej, ale utrzymanie efektu leczenia wymaga regularnych spotkań z lekarzem celem uniknięcia nawrotów.